BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Staigmena. Naujas naujienų portalas su naujais 250 000 lankytojų - viskas.lt 2008-09-17

Parašė internetas Kategorija: naujienos.
Atgalinė nuoroda

Vat čia tai nelauktas siurprizas perpildytoje naujienų tinklalapių rinkoje. Šiandien sužinojau, kad jau prieš dvi dienas startavo naujas naujienų tinklalapis Viskas.lt.

Cituojam pranešimą spaudai - “Portalas sukurtas panaudojus dar neregėtą - Lietuvoje nenaudotą metodologiją ir jau sukūrimo dieną planuoja tapti vienu iš Lietuvos žiniasklaidos leidinių lyderių.

Skubam žiūrėti to stebuklo ir taipinam naršyklėje - viskas.lt:

Ooops.. renku www.viskas.lt:

Toliau cituoju panešimą spaudai “Per aštuonerius metus sukurti
savarankiškai veikiantys dar trys lietuviški portalai: laisvalaikiui
ANONSAS.LT, automobilistams AUTOREVIU.LT ir verslui VISASVERSLAS.LT.
Iki pilnaverčio visą apimančio naujienų portalo liko neaprėptos trys
sritys - Lietuvos įvykiai, Lietuvos ir tarptautinė politika, sportas. Viskas.lt
nuo šiol sujungs šiuos portalus ir publikuos trūkstamų sričių
informaciją. Taip naujas portalas iš karto įsilieja į rimčiausių
Lietuvos žiniasklaidos leidinių gretas su daugiau nei 250 000 žmonių
mėnesine auditorija.

Štai iš kur tas stebuklas atsiado. Visi šie tinklalapiai visuomet pasižymėjo tuo, kad niekada neleisdavo savo lankomumo matuoti trečiajai šaliai (TNS arba Gemius) ir visada skelbdavo milžiniškus lankomumus. Tiesa, pastaruoju metu situacija šiek tiek pasikeitė ir Gemius Audience duomenyse atsirado Anonsas.lt su 113 000 vartotojų per mėn. 40 vieta reitinge.
Kaip visada remiuosi nepatikimuoju Google Trends ir gaunu štai ką:

Tik mėlyna linija, kuri reiškia, kad asa.lt, autoreviu.lt ar visasverslas.lt yra per maži, kad Google pamatuotų jų lankomumą. Mistiniai 250 000 greičiausiai iš Kinijos ateis :)

Ne tik mistinis šių tinklalapių lankomums užkliūva. Dar viena frazė iš pranešimo spaudai “Portalas bus finansuojamas iš kontekstinės reklamos.” Va čia ai tikras sebuklas, to dar nematė Lietuva…. Gal ir apsirinku aš, bet man atrodo, kad UAB IKS, kuri ir valdo šiuos tinklalapius, kontekstine reklama vadina nuorodos patalpinimą kataloge. Susimoki vieną kartą per metus ir kabo nuoroda, ateini, pasižiūri ir vėl kabo. Smulkus verslininkas džiaugiasi - reklama yra. Tiesa, kad naudos jokios nėra tai niekam nerūpi, nes niekas tam smulkiam verslininkui ir nepaaiškino kaip tas efektyvumas matuojamas…

Bet kokiu atveju, naujienų tinklalapių rinkoje darosi dar įdomiau:). Sėkmės naujokui ir užuojauta smulkiesiems verslininkams…. gal klystu, gal kas papasakotų sėkmės istorijas iš reklamos IKS tinklalapiuose. Tik su įrodymais please…

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. septyni - 2008-09-17

nežinau, kaip tau ten su stebūklais ir sebūklais, bet su stebuklais tai tikrai ne kas :)

   2. Internetas LT - 2008-09-17

siaubas…

   3. Pros - 2008-09-17

(: galvojau, kad imone "IKS" tai pokstas siame irase… kol nenuejau i tinklapio apacia :)))

   4. Anonimas - 2008-09-18

sudkontore, nu…

   5. Sergejus - 2008-09-18

geriau rasyti apie tai ka supranti. Butum panagrinejes atidziau - asa.lt nuo sausio pasidare lt.lt.allconstructions.com.
Pasiaiskink kas yra kontekstine reklama baneriniu kampaniju ereli.

   6. Sergejui - 2008-09-18

Ereli tu ereli.. Savo patarimu verčiau pasinaudotum pats ir patylėtum, protingesnis atrodytum. Tai, kad asa.lt pakišo po tarptautiniu projektu su lankytojais iš kitų šalių, jam jokios vertėsnepriduoda, kaip ir smulkiam verslininkui perkančiam reklamą. lt.lt.blabla.com. WTF?? SEO stebuklas? Lankomumo feikinimas čia, va kas. Įdomu, ar tik ne dėl to gemius'o ir nededa, nes realius skaičius pamačius jie mizeriniai būtų… Bet vėl gi rastum prie ko prikibt, taip?

   7. Sergejus - 2008-09-19

Nevertetu kistis pacukams i diskusija. Autorius bent skaicius turi, nors jais ir manipuliuoja. Yra visi portalai gemius,e. Taciau ir be gemiuso yra daugybe budu nustatyti lankomuma ir jie ne ka maziau patikimi nei gemius
http://www.visasverslas.lt/portal/index/article/1437
Autorius galetu bent senesnius savo irasus istrinti - siame straipsnyje remiasi google trends, pries tai raso apie sia statistika kaip apie nesamone - skaiciukais manipuliuojam kaip norim?
Apie kontekstines reklamos suvokima isduoda tekstukas apie textads - textads tik nesuprantantiems gali buti pavadinta kontekstine reklama. Suskirstymas pagal tinklapius dar nereiskia, kad reklama bus prie kontekstines informacijos.

   8. taspats - 2008-09-21

Oho koks intelektu spindintis ir bendravimo etiką įvaldęs įmonės atstovas. Sergėjau, kaip čia atsitiko, kad savo pusiau lietuviškame, pusiau angliškame "straipsnelyje" po tris žodžius skyrėt vienoms statistikų sistemoms, o pačią statistiką apskaičiavot kitomis? Bet galbūt tai ne jūsų straipsnis, o juo tik remiatės dirbdami savo srityje? Ar suvokiat, kad rodydamį jį, kaip pavyzdinį, patys nejusdami demonstruojate savo neišprūsimą šioje srityje?

   9. Sergejus - 2008-09-24

Kaip dabar autorius pakomentuos rugpjucio keturiu portalu duomenis? Lietuvisko srauto virs 223 000 - ar ir gemius nesamones rodo?
O tam paciam siulyciau atidziau straipsni perskaityti.

   10. buves gerbejas - 2008-11-10

avau is sito portalo zinute ir patikrinau gemius tikrai ruseji turejo 250 000. Tikriausiai tinklapiai apie save zino dauiau nei visokie "ekspertai". Panasu, kad tavo analizes, "izvalgos", itarimai š..do vertos. O aš dar skaičiau ir rimtai žiūrėjau