BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Rinkimai, internetu ateina atidunda 2008-10-09

Parašė internetas Kategorija: belekas.
Atgalinė nuoroda

Parsirandi iš atostogų ir supranti, kad vienas milijonas internetinio gyvenimo akimirkų praleistas. Per pastarasias pora savaičių ir Google paleido savo telefoną ir iPhone iki Lietuvos atriedėjo, kiti jau ir specialių tinklalapių jiems prikūrė ir dar daug kitų įvykių atsitiko.

Bet ant Marijos žemės rinkimai. Šie rinkimai ypatingai svarbūs internetui, nes taip jau susiklostė, kad rinkimų reklama buvo uždrausta per TV ir leista internete. Pasakyti, kad čia turim tiek daug reklamos ir visokio kitokio šurmulio, kaip, kad amerikonai prieš rinkimus į prezidentus negalima. Bet lyginant su visais ankstesniais rinkimais akivaizdus pagerėjimas matosi.

Labai įdėmiai neanalizavau visų partijų veiklos, kaip to nedarė ir eilinis rinkėjas. Tiesiog asmeniškai subjektyvios pastabos apie tai kas labiausiai krito į akis:
1) Konservatoriai (kurie jau nebetaip vadinasi) su savo WEB 2.0'ine rinkodara. Simonas jau pakankamai išsamiai aprašė jų veiksmus prieš rinkimus. Suprantu, kad plačiosioms masėms tas nepadarė jokio įspūdžio. Bet man asmeniškai tai buvo vienas mažas argumentukas balsuoti už konservus po ilgos, ilgos pertraukos;
2) Liberalai (tie, kurie Sąjūdis). Visada balsuodavau už tuos žmones kol Petras parėmė Imbrasą. Tam kartu susispenduosiu:) bet čia ne apie politiką, o apie reklamą. Liberalų sprendimas nėra labai orginalus bet pinigingas ir todėl gerai pastebimas. Jie sukūrė TV kanalą ir iškėlį jį praktiškai į visų naujienų portalų titulinius puslapius. Nežinau kiek ten peržiūrų, bet bendra pasiekiama auditorija turėtų būti didelė:

Logiška jiems sukoncentruoti visą reklaminį aktyvumą internete. Runkeliai, kurie neturi interneto ir taip nebalsuos už juos. Tik pasigedau kažkokios įvairesnės veiklos, vien videobaneriais daug šurmulio nesukelsi.

3) Socdemai. Paprasti videobaneriukai:

Ir nepaprasta virusinė reklama:)

Ir rezultatas neprastas:
Vaizdelis.lt - 29 000 peržiūrų;
YouTube.com - 25 000;

4) Na žinoma, Zuokas su savo blogu, bent jau blogeriams, matėsi gana aktyviai ir dar į akis krito aktyvus tekstinių nuorodų išnaudojimas. Taip pat atkreipiau dėmesį į “vartotojų kuriamos vyriausybės programos” projektą. Irgi savotiškas WEBdunulinis sprendimas:

5) Tos pačios partijos pasirūpino ir geros pozicijos Delfyje “užsibukinimu”:

6) O šitas baneriukas mane užkabino:

Toks, pavadinčiau, “personal touch” :)
Nešoksiu su tavimi - Viktorai, tikrai nešoksiu…

Visi į rinkimus!

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. Anonimas - 2008-10-09

Darosi nebejuokinga. liberalu sajudis kure internetine televizija, o socdemai turejo paprasta videobaneri. zinote kuo skiriasi sie du sprendimai? tuo, kad pirmaji gamino impartneriai, antraji greiciausiai ne jie :D Abu sprendimai yra eiliniai video baneriai. Ir kaip bebutu gaila - abu beviltiski. Pagiriamasis zodis Zuokui - jis textadus naudojo. :D O Kirkilo viralas turejo nerealia sekme vaizdelis.lt :D Gerb. blogeri, esate perdaug issiblaskes po atostogu, nebeliko kokybiskos maskuotes - gerai viskas kas jusu, sudas viskas, kas kitu.

   2. Pros - 2008-10-10

mano nuomone tai Kirkilo cia ne virusine reklama. tiesiog netycia gavosi… ir niekas jos neplanavo

   3. amonas - 2008-10-10

Kadangi pas mane viskas suderinta, kad nerodytu jokiu flashu + adblock plus, tai ta ju internetinė televizija taip ir liko nepastebėta :)

   4. ign - 2008-10-10

Tikriausiai specialiai apie tėvynės sąjungos interneto activity nerašei - jie daugiausiai nuveikė

   5. Dumb as Dumber - 2008-10-11

Negalvojau, kad dar būna šiame pasaulyje tokių bukų žmonių kaip www pros lt. Kaip galima galvoji jog kirkilas galėtų specialiai rodyti tokį žestą per oficialią kalbą, kaip jau minėjau tokie kaip pros ir tesugeba išgalvoti tokias idėjas.