BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Nauji naujienų portalai. Ar yra jiems vietos? 2008-08-11

Parašė internetas Kategorija: naujienos.
Atgalinė nuoroda

Penktadienį per blogosferą buvo nustumtas šurmuliukas apie naujojo portalo ATN.lt greitą pasirodymą. Jų viešųjų ryšių specialistai išsiuntinėjo naujojo portalo vieno vidinio puslapio printscreeną blogeriams.

Kol laukiam naujojo žaidėjo pasirodymo pažiūrėkime ar yra jam vietos? Paskutiniuose (2008 birželis) Gemius Audience tyrimų duomenyse jau turim beveik visus naujienų tinklalapius ir galim pasižiūrėti kas yra kas:

Visi naujienininkai išsidėsto į gražią eilutę. Lyderis aiškus, aiški ir antra- trečia vieta. O vat toliau įdomiau - 6-7 maždaug vienodo lankomumo projektai. Greičiausia, kad naujokai 15min ir ATN ir turi tikslą pirmiausia pasiekti ir, jei pavyks, aplenkti šiuos antrosios grupės “sportininkus”. Ši antroji grupė taip pat nevienalytė. Jei atidžiau pažiūrėsime į jų lankytojų elgseną pamatysime įdomių dalykų:

Aukščiau esantis grafikėlis parodo kiek kartų vidutiniškai tas pats lankytojas apsilanko tinklalapyje mėnesio bėgyje. Akivaizdu, kad Delfis skaitytojų lojalumu lenkia visus kitus. Dar galima pasakyti, kad lankytojai yra lojalesni tiems, kurie turi daugiau orginalaus turinio. O štai Ve.lt ir Vtv.lt lankytojų elgsena iškrenta iš konteksto, greičiausiai, kad tai gero Google indeksavimo rezultatas - šie tinklalapiai turi gana daug atsitiktinių lankytojų, kurie čia nebesugrįšta antrą kartą.

Kaip ten bebūtų šie nelabai lojalūs ir atsitiktiniai lankytojai suformuoja labai ilgą uodegą. Pavieniai tinklalapiai lankytojų turi nelabai daug, bet visi kartu jie pasiekia gerokai didesnį lankytojų skaičių nei vienas Delfis:

Dar kartą pasitvirtina taisyklė, kad mažuose tinklalapiuose galima pasiekti nišinius ir šiek tiek kitokius lankytojus nei talpinant reklamą pagrindiniame portale. Tik reklamos užsakovai arba to visai neįvertina arba sutinka stipriai permokėti už reklamos talpinimą portale - lyderyje.
Deja, kol kas labai daug argumentų interneto vartotojai mažiesiems portalams nesuteikia, jie savo praleidžiamu laiku (tuo pačiu ir galimybe “sužiūrėti” daugiau reklamos) vienareikšmiškai balsuoja už Delfį:

 Apibendrinant - Delfi tikrai nebepasiekia kritinės masės interneto vartotojų, bet dėl savo vartotojų lojalumo nusipelno didžiosios reklamos užsakovų dėmesio dalies.

Čia ir grįžtam prie klausimo, iškelto įrašo pradžioje, - “ar yra vietos naujiems rinkos žaidėjams?”. Galimi 2 variantai - pulti lyderį nes iš jo yra daugiausia ką atimti arba muštis su mažaisiais, nes jie silpni.
Atrodo, kad lengviausia būtų muštis su mažiukais. Bet tame ir yra problema, kad tai nišiniai savo pobūdžiu (vz.lt, bernardinai.lt, vakarozinios.lt) arba savo geografine auditorija (kaunodiena.lt, ve.lt  ..) tinklalapiai su kuriais kovoti arba labai sunku arba neįmanoma.
Ar įmanoma užpulti Delfį? Manau, kad taip, nes vertingiausias dalykas, kurį turi Delfi’s tai vartotojų lojalumas. Jau 7-8 metus jie įpratę čia ateiti kiekvieną arba beveik kiekvieną dieną ir rasti visas jiems svarbias naujienas. Daugiau Delfis neturi nieko tokio, ko negali pasiūlyti kiti. Skrisk.lt pavyzdys rodo, kad per gana trumpą laiką galima atsiimti ženklią rinkos dalį iš vienvaldžio rinkos lyderio Greitai.lt. Ir tam reikia nelabai daug ko - tik pinigų, labai daug pinigų reklamai ir nuostolingai kainodarai. Jei gali sau leisti milžiniškus reklamos biudžetus ir darbą su minimalia pelno marža tai bent jau trumpalaikė sėkmė garantuota.
Visi žinome, kad internete vartotojų lojalumas prekės ženklui yra labai žemas. Todėl ir vienintelis Delfi turtas gali būti “papirktas”. Bet tam reiks:
a) nežmoniškų lėšų rinkodarai. Nepamirškite, kad Delfis buvo nupirktas už ~50 mln EUR. Tai reiškia, kad vien už LT dalį buvo užmokėta 17 - 18 mln. Norite aplenkti? Pasiruoškite tiek ir sumokėti!
b) atimti valdžią iš vyr. redaktoriaus. Vien kurdami pačias geriausias naujienas niekur nenuvažiuosite. Delfyje jau yra pačios geriausios naujienos ir vartotojas nemato jokios priežasties keisti naujieną A į naujieną A. Reikia daugiau negu tik vien naujienų.
c) laiko.

Sėkmės !

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. smb - 2008-08-11

nei iš tavęs daug atimsi, nei daug pridėsi nei atimsi.

tik papildysiu: manau, jog "Delfi" naujienų negalima vadinti "geriausiomis" - tiesiog jos yra pasiekusios tokį kritinį "gerumo" lygį, jog niekas nemainys "Delfi", kuriam yra lojalus, į "delfi+20%" lygio naujienas.

   2. Alytausgidas.lt - 2008-08-11

Nišinių portalų rinka dar neišnaudota, todėl netrukus galima laukti regioninių portalų „derliaus“

   3. nmcn - 2008-08-11

Grafike po "Bernardinų" turėtų rikiuotis kl.lt, o ne "Vakaro žinios". Na, bet tai esmės nekeičia :-)

   4. Rulis - 2008-08-11

Manau, kad naujienų portalams dar yra vietos ir tikiu, kad Delfio skaitytojų dalis ateity tik mažės. Be to, turiu tokią mintį, kad Delfį skaito tik vyresnio amžiaus žmonės jau pripratę prie šio portalo. Nes pats esu linkęs labiau į alfa. Juk vienas iš naujienų portalo privalumų yra patogumas, ne tik naujienų kokybė (vienas portalas vieną kartą klysta, kitas portalas klysta kitą kartą, čia tiesiog neišvengiama)

   5. Debilizmas - 2008-08-11

Pasakykit kas bendro tarp atn ir .lt galunes ? Anglu kalba ?

   6. osam - 2008-08-11

Patiko frazė: "Ir tam reikia nelabai daug ko - tik pinigų, labai daug pinigų reklamai ir nuostolingai kainodarai. "

reikia ilgalaikių pinigų, nes kaip parodo alfa.lt atvėjis. Vartotojai ėjo todėl, kad reklamavo, o ne todėl, kad turinys geras buvo. Pinigai dingo, vartotojai dingo.

Geriausias variantas manau yra Turinio kūrimas (iš didžiosios T) + reklama jam.

   7. Marius - 2008-08-12

Saunu! po gan ilgo laiko pasirode ilgesnsi irasas su issamesne ir giliasne analize - spaudziu desine autoriui.

Kazko, kazko vistiek lietuvos rinka sulauks naujo (tikiuosi), kaip autorius sako, ne tik naujienu bet dar kazko, kas nebutu standartiska.

   8. Žiemys - 2008-08-12

Delfiui reikia keistis kažin ar į tą pusę kurią jie bando. Žinoma dar tikriausiai ilgai išliks lyderio pozicijoj, bet aš pritariui autoriaus nuomonei, kad nišinių portalų tik daugės ir didieji portalai iš principo sulauks mažiau lankytojų. Aš asmeniškai ieškau gerų naujienų su pilnu rss srautu… žino kas nors tokį portala? :)

   9. ES - 2008-08-12

Kas dėl naujienų ir RSS - yra geradiena.lt, o kas dėl regioninių portalų - taip, jau ir dabar yra alytausgidas.lt, alytiskis.lt, kedainietis.lt, siluteszinios.lt, aina.lt, tzinios.lt, suduvosgidas.lt ir begalė kitų, bet didesniu lankomumu nei vienas nepasižymi. Vargu ar kada jie taps rimtais rinkos žaidėjais, nebent kažkas juos suvienytų arba patys sugalvotų kažkokiu būdu apsijungti. Nelabai realiai skamba, ar ne?

P.S. kas metasi ant naujo delfio? Kiek čia reik, juokingi 16-17 milijonų.. :)