BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Internetinės reklamos apimtys pasaulyje 2008-08-18

Parašė internetas Kategorija: tyrimai.
Atgalinė nuoroda

Kuo toliau tuo daugiau skaičių galima rasti apie internetą, apie reklamą jame. Tuo daugiau galiu jus tais skaičiais bombarduoti. Ne patys naujausi, bet tik dabar pakliuvę į akis skaičiai apie išlaidų reklamai internete augimą. Štai kiek šitas reikalas augo JAV ir Europoje praėjusiais (2007) metais:

Augimas labai greitas, o ypač Europoje. Iš ko gi tas augimas atsiranda? Štai kaip pasiskirsto pinigai skirti internetinei reklamai JAV ir Didžiojoje Britanijoje:

Čia JAV skaičiai. Visas normalus pasaulis skaičiuodamas išlaidas internetinei reklamai suskaičiuoja ir internetiniams skelbimams (Classifieds), o mūsų skaičiuotojai net ir paprastos banerinės reklamos nesugeba suskaičiuoti. Ką jau kalbėti apie reklamą paieškos sistemose, kuri JAV sudaro 41% išlaidų, o Didžiojoje Britanijoje dar daugiau:

Kodėl svarbus toks skaičiavimas ir kodėl aš nuolatos piktinuosi lietuviškų skaičiuotojų (TNS) kreivapirštiškumu. Jau nekalbant apie tai, kad rinkos žaidėjams ir investuotojams labai svarbu žinoti tikslius skaičius, nekalbant apie PR’inę šio reikalo naudą internetiniam verslui, čia svarbūs skaičiai ir Lietuvos įvaizdžiui:

Šalia kurių Lietuva turi būti? Šalia Ispanijos (anot TNS ir tiek netempiam) ar bent jau kažkur netoli Italijos (kur realiai galėtume būti)?

Akivaizdu - internetinės reklamos apimtys visame pasaulyje auga labai sparčiai. Ir auga daugiausia tos sritys, kurios pas mus išnaudojamos menkiausiai: paieška, videoreklama. Žiūrėkim į tai optimistiškai - mūsų laukia dar gražesnė ateitis :)

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. Sapnininkas - 2008-08-19

oj augsim augsim :)