BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Google Chrome. Drebėk Bilai Geitsai! 2008-09-06

Parašė internetas Kategorija: Kita.
Atgalinė nuoroda

Prisipažinsiu kol kas net nebandžiau naujosios Google naršyklės. Todėl nerašysiu apie tai ar ji gera ar bloga. Darom prielaidą, kad bus gera nes tai Google projektas. Nors kai kas sako, kad nieko ten ypatingo nėra (10 myths about Google Chrome).

Visi sutaria ir dėl to, kad šis Google žingsnis yra tiesioginis iššūkis Microsoftui. Google tikslas yra, kad vienintelis softas, kurį mes turime instaliuoti kompiuteryje yra naršyklė. Visa kita mes galėsime rasti/gauti internete. Ir svarbiausia, kad visa tai gausime nemokamai. Na beveik nemokamai - visagalė reklama padengs visas išlaidas, o asmeniniam privatumui nebeliks vietos. Toks bus mokestis.

Gali būti, kad esame naujos informacinių technologijų eros pradžios liūdininkai. Pagrindinis šūkis - viskas nemokamai. Sekantis didelis įvykis bus - nepatikėsit - nemokamos Microsoft'o programos. Ne tas žodis, kad nemokamos jos dar ir opensource'nemis taps. Patys Microsofto vyrukai supranta, kad reklama yra geresnis biznis negu programinės įrangos pardavinėjimas:

Iš pateiktų diagramų matosi, kad pasaulinis reklamos biznis yra gerokai didesnis negu pasaulinis programinės įrangos biznis. Kol kas reklama internete sudaro tik ~8% pasaulinės reklamos rinkos. Bet auga nežmonišku greičiu ir jau dabar sudaro 38% programinės įrangos biznio.
Programinės įrangos rinka neauga taip greit ir susiduria su visokiomis nelaimėmis - tokiomis, kaip piratavimas ar atviro kodo nemokamos programos.
Todėl Microsoftas galėtų žengti labai drąsų žingsnį - duoti man nemokamai MS Office2007 ir pakbinti jame pora reklaminių baneriukų. Uždirbtų bent kelis litus, nes taip jau atsitiko, kad mano kompiuteryje prieš pora savaičių neliko MS Office programinės įrangos ir aš pradėjau naudotis OpenOffice paketu. Nepatikėsite, bet jis veikia. Tikrai nėra geresnis uz MS produktus, bet yra nemokamas ir tikrai pakankamas kasdieniniam darbui. Didelių suderinamumo problemų taip pat nekyla. Taigi, Bilas Geitsas iš manes nebegauna nei lito.

Kodėl manau, kad Microsoftas nueis šiuo keliu? Nes šitas grafikėlis paimtas iš Microsofto prezentacijos, jie jau galvoja apie tai. Ir tiesioginis Googlo (nepamirškite, kad jiems priklauso 35 - 45% internetinės reklamos rinkos) puolimas tik paskatins tai.
Man tas patinka :)

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. Gytis - 2008-09-06

Kiti saltiniai pateikia kiek kitokius duomenis:

Software Magazines' Software 500 survey can be used to gauge the value of the commercial software industry. The Software 500 survey consists of data of the top 500 software companies, as ranked by Software Magazine. Total worldwide revenues in 2006 for companies in the Software 500 list were $394 billion, representing a growth of 3.5% from 2005, when total Software 500 revenue was $381 billion.

Kita vertus, nereikia pamirsti, kad software tai ne tik office'ai, bet ir verslo sistemos, kur yra visiskai kitas pasaulis

   2. NePo - 2008-09-06

Mielas kolega, jūs per daug pasiduodate emocijomis. IE turi Windows, tikrai nevisi žmonės puls siųstis naują naršyklę. Tuo tarpu FF neturi nieko, neturi nei tokio brando kaip Google, nei nuosavos platformos.
Google per dvi dienas aplenkė FF siektą parsisiuntimų rekordą. Ir kaip rašė čia: http://www.summit.lt/lt/naujienos/apzvalgos/google-chrome,-nes-icewolf-skamba-kvailai/ Viso gero FireFox

   3. tomciaaa - 2008-09-07

"Mielas kolega" norėčiau pastebėti, kad Google Chrome dar tikrai nėra konkurentas FF.

Pirma: Bugtraq pilnas pranešimų apie skyles chrome sistemoje. Taip, tai padės ištaisyti klaidas, bet dabar Google'o produktas gal būt net labiau skylėtas nei IE.

Antra: Kol kas nemačiau versijos Linux sistemai, o ten karaliauja FF.

Trečia: Kaip daugelis pastebėjo, trūksta įskiepių galimybės.

Ir galiausiai: tai, kad buvo parsiųsta daugiau nei X naršyklių teparodo, jog susidomėjimas milžiniškas ir Google tikrai moka organizuoti reklamą. Tai, kad kiekvienas kompiuteris su windows'ais turi IE nereiškia, jog visi turintys windows'us naudoja jį.

Tai tiek.

   4. tomukas - 2008-09-08

Dėl Ms Ofiso su baneriukais - nemanau, kad taip nutiks - tai praeitas etapas. Pamenu anksčiau buvo krūva adware softo ir programos mirgėjo nuo baneriukų, dabar tokių jau nebepastebiu. Greičiau jau MS įkels savo ofisą į internetą ir leis juo naudotis nemokamai (už reklamą), nei įprastą MS Ofisą padarys adware.

Ir apskritai, laiko kol MS pradės dalint savo populiariausius produktus už dyką, reiks ilgokai palaukti.
MS turi afigieną struktūrą, kuris visais įmanomais būdais (net korupciniais) stengiasi įpiršti savo produktus vartotojams nuo pat jų pažinties su kompiuteriu. Vėliau tie vartotojai nesupranta, kaip gali kompiuteris veikti be Windows.
Pažiūrėkim ko moko mokyklos, universitetai ir pan. - kaip naudotis windows ir ms office - tokios yra oficialios mokymo programos. Pvz. yra dar kažkoks "kompiuterio vairuotojo pažymėjimas" ECDL (beje privalomas visiems valdininkams:), kurio egzaminų pagrindas yra MS programų naudojimas - Ms office, ms outlook, powerpoint ir t.t. Ir tas ECDL yra laibai vertinamas visoje EU (aišku ne be MS lobistų pagalbos)

Dėl naršyklių karo - nėra abejonių, kad Chrome visų pirma smogs FF. Chrome startas yra FF eros pabaiga. FF naudojo šiek tiek advanced useriai, IE - visi likusieji. Dažnas iš IE naudotojų net nežino, kad dar egzistuoja kitokios naršyklės. Tai juos patraukti į savo pusę yra tokia pat sunki užduotis, kaip ir įtikinti LT interneto geto (one.lt) vartotojus, kad pirkti gif'ines gėlytes už 5 lt nėra cool.

FF užimti gan didelę naršyklių rinkos dalį padėjo tik tai, kad MS iš pradžių nelegaliems windows neleido upgreidinti IE6 į IE7. Taip jie privertė nelegalus išbandyti FF. Bet MS susigriebė, kad jų populiarumas ir yra pagrįstas nelegalaus softo naudojimu, tai naršykles leido upgreidint visiems.

Daug prirašiau, nebežinau ar į temą :)