BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Baneriai mirštanti reklamos rūšis? Oi, kad pas mus jie taip numirtų… 2008-12-03

Parašė internetas Kategorija: Reklama.
Atgalinė nuoroda

Pastaruoju laiku užsienietiškas internetas pilnas diskusijų apie tai ar banerinė reklama numirė, ar ji atgims su nauja jėga ir panašiai. Tiesa, prieš kokius 9 metus apie tą patį irgi visi rašė:). Po 10 metų vėl laidos….

Bet aš ne apie tai. Gal ten krizės apimtame kapitalizme ir miršta tie baneriai. Bet aš labai norėčiau, kad ir pas mus greičiau tokia mirtis ateitų. Tokia mintis kilo vartant vieną kitą straipsnį “prestižiniuose” amerikoniškuose naujienų tinklalapiuose. Vienas po kito beneriai, be jokios ypatingos atrankos:

Paprasta kaip 3 kapeikos (kas dar prisimenat tokią valiutą), jokios animacijos tik primityvi žinutė, bet kokia jėga! Reklama veda į tokį patį nesudėtingą tinklalapį. Ten pasirenki šalį ir perki online… na žinoma jei tu gyveni bent Lenkijoje, o ne labiausiai mobilizuotame pasaulio užkampyje Lietuvoje. Omniteli ir Tele2 - nenorite paprastuoju būdu įspirti Bitei į užkapalį?

Verčiam puslapį - kita reklama:

American Express reklama smulkiam verslui. Šiuo atveju techniškai gan sudėtingas videoreklamos sprendimas, bet Bransonas užkabina. Videoreportažas specialiai nufilmuotas šiai reklaminei akcijai. Ir primityvus akcijos tinklalapis “APPLY NOW. 60 seconds decision!” . Viskas sutvarkoma internetu ir greitai. Kada mūsų bankai nors kiek pajudins sėdimąją. Ar krizė nepakankama priežastis pagalvoti apie racionalius ir išmatuojamus sprendimus?

Naršau toliau:

Vėl “paprastas” baneris, be jokios mandros animacijos… paprastas, bet ne prastas - užvedus pelytę ant “ThinkPad Notebooks” atsiranda štai kas:

Patinka šitas modelis - iš karto keliauji į el.parduotuvę ir perki.
Įdomiausia, kad šiuo metu ir pas mus vyksta ta pati Lenovo internetinės parduotuvės reklamos kampanija. Štai toks meninis baneris su didžiai meniniu scenarijumi:

kuris nei gražus, nei įdomus, nei efektyvus. Kuris reklamuoja labiausiai Intel, paskui elektros tinklus, paskui kažkokią apsaugą, paskui parduotuve (gal ThinkShop) ir tik galų gale akimirkai pasako, kad čia Lenovo.

Bet tai dar ne pabaiga, toliau dar blogiau ir man jau visai nebesuprantama. Palyginkit - štai taip atrodo tarptautinis ThinkShop:

O vat taip Lietuviškos reklaminės kampanijos landing page:

Ta prasme reklamuojame internetinę parduotuvę, kurios net nėra. Čia randame prastai sukaltą prekių katalogą, kuris liepia eiti ir kur nors tą kompiuterį nusipirkti. Greičiausiai, kad tame “kur nors” niekas neturės mano reikiamo modelio ir parduos man DELL ar ką nors panašaus.

Apie kokį internetinės reklamos efektyvumą galima kalbėti Lietuvoje? Greičiau ateitų ir pas mus tokie prasti laikai su mirštančiais baneriais, kaip tuose tolimuosiuose vakaruose…

O jei kiek prirašiau….

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. tadas - 2008-12-03

Apie internetinę parduotuvę:

vienam gamintojui kažin ar verta atidarinėti el. parduotuvę, neskaitant international kokios… jau geriau integruotis į didesnį internetinį supermarketą.

kitas dalykas kai gamini ne tik kompus, bet ir aksesuarus arba apskirtai po tavo zenklu eina daug skirtingu gaminiu - buitine technika or smth.

Apie reklamą:

laukiu ir aš, kuomet protingos o ne dėmesį blaškančios reklamos ateis į rinką Lietuvoje. Mažėjant minėtų reklamų efektyvumui, preisim prie informatyvių reklaminių žnučių ir laiką tausojančio nukreipimo į reklamos tikslą.

   2. jurkis - 2008-12-03

Tai kad pas mus atgimė su nauja jėga, pralenkėm kapitalistus.

   3. Anonimas - 2008-12-03

Pakalbek geriau su tais, kurie uzsakineja ta reklama ir matysi kokia uz ju slypi strategija ir kiek ji duoda naudos. O tai cia dabar is tuscio i kiaura papilstei, nusprendei kazka ir nuejai miegot

   4. Superfanas.lt - 2008-12-03

Uzsakovai aisku duoda savo, bet ir pardavejai nepersistengia jiems parodyti kitas spalvas. Jei bite ar kas ten dar mano, kad expand ar floating baneriai yra gerai, nes ant ju daug paspaudzia tai cia jau liudnos dainos. Nes ant ju paspadzia kai neranda aiskaus X. Uzkrauna puslapi ir per sekunde ji isjungi. Kito paprasto budo atsikratyti tom reklamom nelabai yra.

100% palaikau sita irasa. Kazkada verslasonline rasiau apie labiausiai erzinancius banerius, tai cia panasu:) tik is teigiamos puses.

Siaip isvis, imones turi pakankamai neblogus biudzetus rinkodarai, bet svaisto juos i kaire ir i desine. Kol buvo geri laikai LT tai niekas per padidinamaji stikla neziurejo kur tie pinigai idedami ir kiek jie grazos duoda. Manau, dabar prades ziureti..tik, kad per daug neapkarpytu:)

   5. ridikas - 2008-12-04

"Apie internetinę parduotuvę:
vienam gamintojui kažin ar verta atidarinėti el. parduotuvę"

Tai kad Lenovo atsidarė vien tik savo kompų parduotuvę Madoje. Kodėl ta parduotuvė negali vykdyti ir online prekybos, nesuprantama. Matyt, daug pirkejų turi ir nėr kada užsiimt visokiais žaidimais :))

O jei apie banerius… vargas, kai užsakovas nelabai ir žino kokius ten banerius kūrybininkai piešia, nes visoje kampanijoje tie interneto kaštai buna tokie maži, jog nelabai kam ir įdomūs - viską suryja tv, spauda ir kitos priemonės.

   6. Tratata - 2008-12-04

taikliai taikliai čia užvažiuota.. Pora trejeta metų ir pas mus bus geriau. Jau ir dabar situacija po truputį gerėja, jei apsidairai už delfio ribų.

   7. Adrijus - 2008-12-04

Sutinku 100%, genialu tai kas paprasta!

   8. Linas Sablovskis - 2009-01-05

geras postas

   9. Tomas - 2009-05-21

Labai taiklus straipsnis:)

   10. seo optimizavimas - 2012-06-25

tikrai taip, baneriai jau daug metu nenesa naudos.
zmones igyjo imuniteta tokiai reklamai

   11. straipsniu direktorija - 2012-09-08

baneriai jau mire, bet nesuprantu kodel reklamos uzsakovai vis dar uzsako banerius?

   12. justas - 2012-10-24

Jo, dabar labai populiarėja google adwrods ir facebook reklamos kampanijos :) moki tik už lankytoja kuris pas tave apsilanke, o ne už orą. Šiaip idomia šia tema raso reklama7.lt puslapyje :)

   13. Seo optimizacija - 2013-09-28

Benerinė reklama greičiausia niekada visai nenumirs, bet ji yra pati neefektyviausia reklamos priemonė, šiuo laiku daug efektyviau naudoti Google Adwords, arba tiesiog pasidaryti puslapiui seo optimizaciją

   14. logotipų kūrimas - 2015-05-27

Realistiškas įrašas. Taiklu.

   15. Mindaugas - 2016-10-28

Nors ir rašytas straipsnis 2008 m., bet jis velniškai taiklus. Banerinė reklama veikė, veikia ir panašu, kad veiks dar ilgai. Aišku, banerinės reklamos efektyvumas ženkliai sumažėjo, bet tinkamai adaptuojantis prie pokyčių galima pasiekti tikrai gerą naudą iš šio reklamavimosi būdo. :)